Macro Components
INNOGY
INECS

Výstava VOD-KA 2019 sa tešila dosiaľ najväčšiemu záujmu aj novinkám

Počet návštevníkov dosiahol viac ako 10-tisíc. Prvýkrát bol súčasťou výstavy aj trh práce. Denník Voda-portal.sk bol mediálnym partnerom podujatia.

Výstava VOD-KA 2019 sa tešila dosiaľ najväčšiemu záujmu aj novinkám

Foto: VOD-KA 2019

Tohtoročná medzinárodná výstava VODOVODY-KANALIZACE 2019, ktorá sa konala v dňoch 21. až 23. mája v Prahe, opäť ukázala, že hospodárenie s vodou nielen v obciach a mestách, ale aj v priemysle, je stále vážnejšou témou.

Tento fakt potvrdzuje záujem vystavovateľov a predovšetkým návštevníkov. Ich počet po prvýkrát v histórii prekročil 10-tisíc.

Rozšírila sa tiež výstavná plocha a počet vystavovateľov narástol o 5 %. Všetci, ktorí boli na výstave prítomní, si tak mohli prezrieť ponuku viac ako 350 firiem, ale aj združení a ďalších subjektov, ktorých činnosť je s odborom vodovodov a kanalizácií spätá.

„Výstava VOD-KA je pre náš odbor veľmi dôležitá. Môžu sa tu na jednom mieste stretnúť odborníci, a to nielen vodohospodári, diskutovať o problémoch odboru a vymeniť si skúsenosti na riešenie prípadných problémov. Získajú tu prehľad o nových výrobkoch pre vodárenstvo a môžu ich hneď uplatniť vo svojich spoločnostiach. To, že je výstava nielen dôležitá, ale aj zaujímavá pre odbor, nám dosvedčujú aj štatistické čísla,“ zhodnotil význam medzinárodnej výstavy predseda predstavenstva SOVAK ČR, Miroslav Vostrý.

Veľký záujem však bol aj o odborné prednášky v sprievodnom programe.

Vodárenstvo si vyžaduje kvalifikovaných pracovníkov

Nielen s novými, niekedy až prevratnými technológiami sa mohli návštevníci stretnúť. Zaujímavou novinkou na tohtoročnej výstave bola JOB-KA – teda trh práce, kde sa prepojila ponuka voľných pracovných miest s dopytom.

Tento odbor už dlhšiu dobu naráža na problém s nedostatkom predovšetkým kvalifikovanej pracovnej sily. Nové legislatívne a technologické požiadavky na odbornosť zamestnancov v odbore vodovodov a kanalizácií neustále zvyšujú požiadavky na odbornú vybavenosť zamestnancov.

Práve z tohto dôvodu prišli usporiadateľ aj organizátor s nápadom vytvoriť v rámci výstavy akési tržné mesto, ktoré by prepájalo ponuku a dopyt pracovných príležitostí, brigád, stáží a trainee programov vo vodohospodárskom sektore.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Hlavný environmentálny cieľ do roku 2027 pravdepodobne nesplníme

Hlavný environmentálny cieľ do roku 2027 pravdepodobne nesplníme

Slovensko chce preto predĺžiť stanovený termín na dosiahnutie cieľov. Ďalšia skupina členských krajín Únie zase navrhuje zníženie environmentálnych cieľov.

Peter Šimurka: Zložkový pohľad na odpad spôsobuje viaceré praktické problémy

Peter Šimurka: Zložkový pohľad na odpad spôsobuje viaceré praktické problémy

Je zložkový pohľad na odpad, teda pozeranie sa naň len optikou vodného zákona alebo len optikou zákona o odpadoch, dlhodobo udržateľný?

Aké sú silné a slabé stránky ústavnej ochrany vody na Slovensku?

Aké sú silné a slabé stránky ústavnej ochrany vody na Slovensku?

Susedné Česko chytá posilnenie ochrany vody prostredníctvom ústavného zákona. Odborníci z UK v Prahe analyzovali, z ktorých krajín si Česko môže brať príklad. Ich pozornosti neuniklo ani Slovensko.