Eversheds Sutherland
INNOGY
INISOFT

Výstava VOD-KA 2019 sa tešila dosiaľ najväčšiemu záujmu aj novinkám

Počet návštevníkov dosiahol viac ako 10-tisíc. Prvýkrát bol súčasťou výstavy aj trh práce. Denník Voda-portal.sk bol mediálnym partnerom podujatia.

Výstava VOD-KA 2019 sa tešila dosiaľ najväčšiemu záujmu aj novinkám

Foto: VOD-KA 2019

Tohtoročná medzinárodná výstava VODOVODY-KANALIZACE 2019, ktorá sa konala v dňoch 21. až 23. mája v Prahe, opäť ukázala, že hospodárenie s vodou nielen v obciach a mestách, ale aj v priemysle, je stále vážnejšou témou.

Tento fakt potvrdzuje záujem vystavovateľov a predovšetkým návštevníkov. Ich počet po prvýkrát v histórii prekročil 10-tisíc.

Rozšírila sa tiež výstavná plocha a počet vystavovateľov narástol o 5 %. Všetci, ktorí boli na výstave prítomní, si tak mohli prezrieť ponuku viac ako 350 firiem, ale aj združení a ďalších subjektov, ktorých činnosť je s odborom vodovodov a kanalizácií spätá.

„Výstava VOD-KA je pre náš odbor veľmi dôležitá. Môžu sa tu na jednom mieste stretnúť odborníci, a to nielen vodohospodári, diskutovať o problémoch odboru a vymeniť si skúsenosti na riešenie prípadných problémov. Získajú tu prehľad o nových výrobkoch pre vodárenstvo a môžu ich hneď uplatniť vo svojich spoločnostiach. To, že je výstava nielen dôležitá, ale aj zaujímavá pre odbor, nám dosvedčujú aj štatistické čísla,“ zhodnotil význam medzinárodnej výstavy predseda predstavenstva SOVAK ČR, Miroslav Vostrý.

Veľký záujem však bol aj o odborné prednášky v sprievodnom programe.

Vodárenstvo si vyžaduje kvalifikovaných pracovníkov

Nielen s novými, niekedy až prevratnými technológiami sa mohli návštevníci stretnúť. Zaujímavou novinkou na tohtoročnej výstave bola JOB-KA – teda trh práce, kde sa prepojila ponuka voľných pracovných miest s dopytom.

Tento odbor už dlhšiu dobu naráža na problém s nedostatkom predovšetkým kvalifikovanej pracovnej sily. Nové legislatívne a technologické požiadavky na odbornosť zamestnancov v odbore vodovodov a kanalizácií neustále zvyšujú požiadavky na odbornú vybavenosť zamestnancov.

Práve z tohto dôvodu prišli usporiadateľ aj organizátor s nápadom vytvoriť v rámci výstavy akési tržné mesto, ktoré by prepájalo ponuku a dopyt pracovných príležitostí, brigád, stáží a trainee programov vo vodohospodárskom sektore.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

ZsVS vlani dokončila svoj historicky najrozsiahlejší projekt

ZsVS vlani dokončila svoj historicky najrozsiahlejší projekt

Investícia bola v celkovej sume 85 479 925 eur. Spoločnosť vlani investovala aj do iných projektov, avšak len z vlastných zdrojov.

Slovensko v roku 2030: Takmer stopercentné odkanalizovanie a čistejšie vody

Slovensko v roku 2030: Takmer stopercentné odkanalizovanie a čistejšie vody

Vízia a stratégia rozvoja Slovenska do roku 2030 definuje, ako by mala krajina o 10 rokov vyzerať. Oboznámte sa s najdôležitejšími cieľmi a plánmi v oblasti vodného hospodárstva.

Investície VVS medziročne narástli o viac ako 20 miliónov eur

Investície VVS medziročne narástli o viac ako 20 miliónov eur

Vlani VVS investovala celkovo 42,4 milióna eur. Najväčšia časť investičných projektov putovala z vlastných zdrojov vodární, výrazne narástla aj miera čerpania eurofondov.