Eversheds Sutherland
BELIMO
INISOFT

Pozvánka na vodohospodársku výstavu: VOD-KA 2019

V poradí 21. ročník medzinárodnej vodohospodárskej výstavy VODOVODY-KANALIZÁCIE sa uskutoční 21. – 23. mája 2019 v areáli PVA Praha – Letňany. Denník Voda-portal.sk je mediálnym partnerom podujatia.

Pozvánka na vodohospodársku výstavu: VOD-KA 2019

Foto: VOD-KA

Prípravy na tohtoročnú medzinárodnú vodohospodársku výstavu VODOVODY-KANALIZÁCIE vrcholia. Záujemcovia o výstavnú plochu za zvýhodnenú cenu majú už len niekoľko dní.

Aj tento rok bude medzinárodná vodohospodárska konferencia VODOVODY-KANALIZÁCIE zameraná na najaktuálnejšie problémy vo vodohospodárskej praxi.

Tém, ktoré bude VOD-KA určite riešiť, je mnoho. Jednou z nich je novela zákona o vodách, ktorá má pre vodárenskú prax veľmi zásadný význam, v súčasnej dobe je stále v legislatívnom procese.

Ďalšou diskutovanou témou bude problematika javov, akými sú sucho či povodne, hospodárenie s pitnou vodou, jej kvalita alebo nakladanie s dažďovými vodami.

Novinkou bude sprievodný program s názvom JOB-KA, ktorý bude zameraný na ponuku pracovných príležitostí, brigád, stáží a trainee programov pre všetkých záujemcov o zamestnanie v oblasti vodného hospodárstva vrátane absolventov stredných a vysokých škôl.

Táto najvýznamnejšia vodohospodárska výstava v Českej republike zaznamenáva stále väčší záujem, a to zo strany vystavovateľov aj návštevníkov.

Dôležitosť tejto akcie si uvedomujú aj politické špičky. Minulý ročník výstavy napríklad otvorili ministri životného prostredia a poľnohospodárstva.

Top akcia v strednej Európe

Minulý ročník potvrdil, že o trendy vo vodohospodárstve je záujem. Na ploche 6 257 metrov štvorcových sa odprezentovalo 335 firiem z 25 krajín.

Počet účastníkov narástol takmer na 10-tisíc, pričom zahraniční hostia zastupovali celkovo 25 krajín.

Aj tento rok budú hlavnú pozornosť pútať ukážky nových technológií v municipálnej a priemyselnej sfére. Podľa organizátorov totiž udržateľnosť hospodárenia s vodou musí stáť na moderných technológiách.

VOD-KA 2019 je rovnako ako v minulých rokoch príležitosťou na stretnutie s obchodnými partnermi, nadviazanie nových obchodných vzťahov a doplnenie znalostí o aktuálnej situácii v odbore.

Výstava je miestom, kde sa stretnú zástupcovia obcí s prevádzkovateľmi vodovodov a kanalizácií, stavebné firmy s odborovými projektantmi, investori, developeri, finančné inštitúcie a ďalšie subjekty, ktoré sú spojené s vodným hospodárstvom.

Vystavovatelia môžu do konca januára využiť zvýhodnenú cenu na prenájom výstavnej plochy.

Tohtoročná výstava VOD-KA sa uskutoční v dňoch 21. až 23. mája 2019 v areáli PVA Praha – Letňany. Usporiadateľom a odborným garantom výstavy je Združenie odboru vodovodov a kanalizácií Českej republiky SOVAK, organizátorom je spoločnosť EXPONEX.


Komunikácia s médiami:

Denisa Ranochová, tel.: 608 445 255, e-mail: denisa@ranochova.cz

Manažér konferencie:

Jana Vasilková, tel.: 736 637 073, e-mail: jvasilkova@exponex.cz


HLAVNÉ TÉMY

  • hospodárenie s pitnou vodou, kvalita
  • problematika extrémnych javov – sucho, povodne a ich zvládanie
  • hospodárenie s dažďovými vodami
  • recyklácia vyčistených odpadových vôd
  • ochrana vodných zdrojov
  • nové technológie v odbore
  • hospodárenie s kalmi
  • cirkulárna ekonomika vo vodnom hospodárstve
  • legislatíva – nový vodný zákon
  • dotačná politika po roku 2020

ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

Registračný poplatok vystavovateľa 3.950,- Kč + DPH

Registračný poplatok spoluvystavovateľa 4.500,- Kč + DPH

Povinné poistenie zodpovednosti 800,- Kč

Záloha 30 % pri podaní prihlášky


PRIHLÁŠKA

Vyplnenú prihlášku pošlite na adresu jvasilkova@exponex.cz.

Stiahnite si prihlášku na podujatie (pdf).

Denník Voda-portal.sk je mediálnym partnerom podujatia.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Inovujte svoj domov so senzorovými batériami. Čo o nich musíte vedieť?

Inovujte svoj domov so senzorovými batériami. Čo o nich musíte vedieť?

Senzorové batérie v toaletách sú hygienickejšie ako bežné kohútiky, pretože zabraňujú šíreniu baktérií dotykom. Sú ideálne pre komerčné budovy s vysokou prevádzkou, ale aj pre domáce použitie.

KONSOLIDOVANÉ ZNENIE: Nariadenie vlády č. 755/2004 Z. z. po novele schválenej 10.1.2024

KONSOLIDOVANÉ ZNENIE: Nariadenie vlády č. 755/2004 Z. z. po novele schválenej 10.1.2024

Konsolidované znenie nariadenia vlády SR, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 755/2004 Z. z., ktorým sa ustanovuje výška neregulovaných platieb, výška poplatkov a podrobnosti súvisiace so spoplatňovaním užívania vôd.

KONSOLIDOVANÉ ZNENIE: Zákon č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách po novele schválenej 25.11.2021

KONSOLIDOVANÉ ZNENIE: Zákon č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách po novele schválenej 25.11.2021

Prinášame konsolidované znenie schválených zmien v zákone č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách a súvisiacich zákonoch po novele, ktorú schválila NR SR dňa 25. novembra 2021.

X
X
X
X