INNOGY
INNOGY
INISOFT

Verejnosť zaujíma budúci vzťah medzi BVS a Infra Services

Vyplýva to zo zverejnenej zápisnice z výberového konania pre šéfa BVS. Počas verejného vypočúvania sa na kandidátov hrnuli najmä otázky v súvislosti s problémovou dcérskou spoločnosťou.

Verejnosť zaujíma budúci vzťah medzi BVS a Infra Services

Foto: Pixabay

Mesto Bratislava pokračuje v transparentnom otvorenom procese výberových konaní a zverejnilo zápisnice z výberových konaní na šéfov mestských podnikov a organizácií.

Tie presne popisujú priebeh výberu, obsahujú poradie uchádzačov podľa získaného bodového hodnotenia aj výsledky hlasovania výberovej komisie o uchádzačoch.

Ako prebiehalo výberové konanie pre šéfa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti? Poznáme podrobnosti.

Rokovanie komisie viedol predseda výberovej komisie Ctibor Košťál, pričom rokovania sa zúčastnili ešte štyria ďalší členovia komisie. Boli nimi Peter Škodný, Eva Birčáková, Peter Cmorej a Miroslav Kos.

Členovia výberovej komisie mali právo hlasovať, okrem nich sa však vypočúvania zúčastnili aj pozorovatelia. Išlo o Elenu Pätoprstú, Romana Lamoša, Jána Hrčku, Radovana Jenčíka a Vladimíra Dolinaya.

Foto: BVS, a. s.

Na neverejnom a verejnom vypočutí, ktoré sa konalo minulý týždeň, boli prítomní len traja najkompetentnejší kandidáti z celkového počtu 26. Komisia pritom vybrala štyroch, ale deň pred výberovým konaním odstúpil Ivan Sokáč.

Finálneho výberového konania sa tak zúčastnili len traja uchádzači, a to Rastislav Lauko, Peter OlajošEmerich Šinka.

Verejnosť zaujímali viaceré otázky

Druhá fáza výberového konania spočívala vo verejnom vypočutí jednotlivých kandidátov. Verejnosť tak mala možnosť klásť uchádzačom o post šéfa BVS otázky, ktoré považuje za najdôležitejšie v oblasti správneho fungovania tohto mestského podniku.

Vo všeobecnosti sa neustále opakovali tie isté typy otázok. Ľudí zaujímalo, či kandidáti plánujú stransparentniť a zverejniť finančné toky BVS, aký je názor uchádzačov na ochranu vodných zdrojov, ale tiež aký postup plánujú zvoliť voči problémovej dcérskej spoločnosti Infra Services.

Na kandidátov smerovali viaceré otázky v súvislosti s touto firmou: Čo spravíte s porušovaním živnostenského zákona zo strany Infra Services? Zverejníte zmluvu s Infra Services? Nevidíte súvis so zanedbanou investíciou do infraštruktúry v súvislosti s Infra Services? Aký je váš názor na zmluvu s Infra Services?

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

ZsVS vlani dokončila svoj historicky najrozsiahlejší projekt

ZsVS vlani dokončila svoj historicky najrozsiahlejší projekt

Investícia bola v celkovej sume 85 479 925 eur. Spoločnosť vlani investovala aj do iných projektov, avšak len z vlastných zdrojov.

Slovensko v roku 2030: Takmer stopercentné odkanalizovanie a čistejšie vody

Slovensko v roku 2030: Takmer stopercentné odkanalizovanie a čistejšie vody

Vízia a stratégia rozvoja Slovenska do roku 2030 definuje, ako by mala krajina o 10 rokov vyzerať. Oboznámte sa s najdôležitejšími cieľmi a plánmi v oblasti vodného hospodárstva.

Investície VVS medziročne narástli o viac ako 20 miliónov eur

Investície VVS medziročne narástli o viac ako 20 miliónov eur

Vlani VVS investovala celkovo 42,4 milióna eur. Najväčšia časť investičných projektov putovala z vlastných zdrojov vodární, výrazne narástla aj miera čerpania eurofondov.