Macro Components
INNOGY
INECS

„Old school“ riadenie, zadlženosť aj Kmotrík. Možný budúci šéf BVS pomenoval hlavné problémy

Výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Petra Olajoša za predsedu predstavenstva BVS. Ten prišiel s kritikou súčasného stavu, ale aj s jasnou víziou do budúcnosti.

„Old school“ riadenie, zadlženosť aj Kmotrík. Možný budúci šéf BVS pomenoval hlavné problémy

Foto: BVS, a. s.

V uplynulých dňoch sa skončili výberové konania na predsedov predstavenstiev mestských spoločností. Jednou z nich je práve aj BVS.

Výberová komisia sa zhodla na víťazoch a ich mená posunula primátorovi. Definitívne o nových šéfoch mestských spoločností a organizácií však rozhodnú až mestskí poslanci.

„Na príprave transparentných výberových konaní sme pracovali dlho. Pripravili sme jasné pravidlá viackolového výberu, nechali ich schváliť mestským zastupiteľstvom, oslovili sme do výberových komisií najlepších odborníkov a transparentne sme informovali o postupe celého výberu,“ konštatuje magistrát mesta.

Uchádzači, ktorí spĺňali stanovené kritériá, boli prizvaní na osobný pohovor s profesionálnymi personalistami.

Následne si na základe bodového hodnotenia uchádzačov a kontroly integrity výberové komisie vybrali najkvalifikovanejších uchádzačov na neverejné a verejné vypočutie.

Komisia odporučila Petra Olajoša

Výberové konanie na pozíciu predsedu predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti sa uskutočnilo 13. júna. Do najužšieho okruhu adeptov sa dostali štyria kandidáti – Rastislav Lauko, Peter Olajoš, Ivan Sokáč a Emerich Šinka. Podrobnejšie sme ich životopisy rozobrali v tomto článku.

Výberová komisia po neverejnom aj verejnom vypočutí nakoniec odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Petra Olajoša za predsedu predstavenstva BVS.

P. Olajoš študoval právo na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, ďalej pokračoval na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach so zameraním na občianske právo a ochranu duševného vlastníctva.

Od roku 2006 sa dostal do sféry energetiky, začínal ako vedúci externých právnych záležitostí v Slovenských elektrárňach. V súčasnosti pracuje v spoločnosti Garrett motion so sídlom v Brne, ktorá ponúka softvérové riešenia pre automobilový priemysel.

Vo firme tento víťazní kandidát pôsobí ako právny poradca pre región strednej a východnej Európy a zároveň ako globálny manažér zmlúv. Hovorí plynule po anglicky, ovláda aj nemčinu a pasívne ruštinu.

„Old school“ manažment a starnutie

Počas výberového procesu mali kandidáti možnosť predstaviť svoje rozvojové plány pre Bratislavskú vodárenskú spoločnosť.

P. Olajoš ponúkol víziu do roku 2022. Podľa neho je BVS v súčasnosti rozporuplnou regulovanou spoločnosťou. Poukazuje na investičný dlh, nejasnú zadlženosť, ale na druhej strane vyzdvihuje vysoké technické a interné know-how.

Zároveň dodáva, že cena vody v kohútiku nepokrýva reálne náklady na jej zabezpečenie a distribúciu. Kritizuje takzvané „old school“ riadenie, ktoré nemá jasnejší strategický plán z dlhodobého hľadiska.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Z eurofondov aj v tomto roku poputujú milióny eur do vôd

Z eurofondov aj v tomto roku poputujú milióny eur do vôd

O nenávratný finančný príspevok v rámci OP KŽP si môžete zažiadať vo viacerých oblastiach.

Ochrana vody bude v Česku najvyšším verejným záujmom

Ochrana vody bude v Česku najvyšším verejným záujmom

Základná kostra českého návrhu ústavného zákona je už na svete. Aké ustanovenia obsahuje?

Vedci odstraňujú atrazín z pitnej vody novou nanotechnológiou

Vedci odstraňujú atrazín z pitnej vody novou nanotechnológiou

Konvenčné technológie sú buď drahé, alebo za sebou zanechávajú sekundárne znečistenie. Nový prístup má byť ekonomicky efektívny a zároveň udržateľný. Má však stále svoje limity.