Senzorové batérie v toaletách sú hygienickejšie ako bežné kohútiky, pretože zabraňujú šíreniu baktérií dotykom. Sú ideálne pre komerčné budovy s vysokou prevádzkou, ale aj pre domáce použitie.
Senzorové batérie sú bežnou súčasťou toaliet v nákupných centrách, kanceláriách a iných komerčných budovách, kde sa denne premelú stovky či tisícky ľudí. Len si predstavte, že by každý po použití toalety chytal do rúk ten istý kohútik. Hotový raj baktérií. Bezdotykové batérie tomu zamedzia a zvyšujú hygienický štandard a ich výhody oceníte aj v domácnostiach.
Ako senzorové batérie menia naše domovy
Senzorové batérie si čoraz rýchlejšie nachádzajú cestu aj do našich kúpeľní. Tým, že minimalizujú priamy kontakt s ovládacou pákou či rukoväťou, zamedzujú šíreniu baktérií a vírusov, ktoré sa vám nachytali na ruky v MHD, obchodoch alebo v práci.
Netreba zabúdať ani na využitie v kuchyniach. Pri varení a pečení sa často stáva, že máme ruky od rôznych surovín a nechceme páku zamastiť. Stačí ruky natiahnuť pred senzor a voda sa pustí bez zacapkania naleštenej batérie. Kuchyňa tak ostane hygienicky čistá, čo ocení každá pedantná gazdinka.
Senzorové vodovodné batérie sú obzvlášť vhodné pre seniorov a ľudí s hendikepom alebo problémami s jemnou motorikou. Vďaka bezdotykovému ovládaniu odpadá nutnosť manipulovať s ovládacími prvkami. Tým, ktorí majú zdravé ruky, sa to zdá ako banálna vec, no niektorí ľudia musia na umytie rúk vynaložiť veľkú snahu.
Veľkú službu urobia senzorové batérie aj v domácnostiach s malými deťmi: nemôže sa stať, že deti zabudnú vodu zavrieť a bude sa ňou zbytočne plytvať.
Aká technológia stojí za senzorovými batériami?
Srdcom každej bezdotykovej batérie je infračervený senzor. Keď sa do zóny snímania dostanú ruky, senzor to zaregistruje a vyšle signál do riadiacej jednotky. Táto jednotka následne aktivuje elektromagnetický ventil, ktorý otvorí prívod vody a spustí prúd.
Foto: Intercom
Aké napájanie môžu mať senzorové batérie?
Existujú dva typy napájania – sieťové a batériové. Medzi výhody sieťového napájania patrí stabilný a spoľahlivý prívod energie pre bezproblémové fungovanie batérie. Mínusom je, že ak dôjde k výpadku alebo odstávke elektriny, batéria prestane fungovať.
Na druhej strane na batériové napájanie nepotrebujete elektrické vedenie a môžete ju používať aj na miestach bez prístupu k elektrine. Inštalácia je jednoduchá, zvládne ju aj laik. Nové baterky nemusíte meniť každý mesiac, obvykle vydrží aj niekoľko rokov. Vďaka indikátoru slabej batérie sa nemusíte obávať prekvapenia, že si nemáte kde umyť ruky.
Spomínaný výpadok prúdu však môže šikovne vyriešiť drezová hybridná batéria s pákou aj senzorom HansavantisStyle Hybrid. Skvele kombinuje tradičné ovládanie pákou s moderným senzorom a navyše disponuje technológiu Bluetooth, cez ktorú si môžete ľubovoľne nastaviť fungovanie batérie.
A práve toto spojenie vás zachráni v najmenej očakávaných momentoch. Ak vypadne elektrina, vodu si zapnete pákou. Elegantný minimalistický dizajn je už len príjemným bonusom.
Foto: Intercom
Hansa – priekopník na trhu s vodovodnými technológiami
Značka Hansa je lídrom v oblasti vodovodných technológií a do hry pridáva možnosť ovládať vybrané bezdotykové batérie prostredníctvom mobilnej aplikácie HansaConnectApp. Stačí si ju stiahnuť do smartfónu a okamžite môžete mať pod kontrolou:
- celkovú spotrebu vody
- úroveň nabitia batérie, aby ste vedeli, kedy je čas vymeniť baterky
- nastavenie citlivosti senzora a vzdialenosti, z ktorej sa spustí voda,
- čas dotečenia vody po tom, ako spred senzora odstránite ruky,
- automatické preplachovanie batérie na zabezpečenie lepšej hygieny a zamedzenie šíreniu baktérií.
Toto všetko prispieva k vyššej úrovni pohodlia a efektivity pri dennodennom fungovaní v kúpeľni i kuchyni. Moderná senzorová batéria je skrátka prelomová vychytávka.
Majú senzorové batérie nejaké mínusy?
Jednou z hlavných nevýhod je vyššia počiatočná investícia v porovnaní s tradičnými batériami. Úspora vody vám to ale vynahradí.
Nepohodlie môže spôsobiť citlivosť na prekážky a náhodná aktivácia senzora. Obzvlášť v domácnostiach s malými deťmi, ktoré sa môžu so senzorom hrať a zbytočne púšťať vodu.
Preto, ak sa rozhodnete pre senzorovú batériu, vyberte si spoľahlivú značku, ktorá neotáľa s inováciami a snaží sa priniesť zákazníkom čo najvyšší komfort. Presne takou značkou je Hansa.
PR článok spoločnosti Intercom.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.