BELIMO
INISOFT

Sad Janka Kráľa v Bratislave zaliala voda. Vodári vysvetľujú príčinu poruchy

Príčinou bol zlom na starom potrubí. Podľa projektovej dokumentácie malo byť z ocele, ale vodári na mieste zistili, že bolo vybudované zo šedej liatiny, ktorá je za určitých okolností náchylná na tento typ porúch.

oprava poruchy

Foto: FB Bratislavská vodárenská spoločnosť

Včera (12. marca) došlo v Bratislave k poruche na jednom z veľkých transportných vodovodných potrubí vedúcich z vodného zdroja Pečniansky les smerom do Petržalky. Voda sa vyliala do okolitého Sadu Janka Kráľa, ktorý zaplavila voda.

Porucha pritom ovplyvnila dodávku do areálu bratislavskej Incheby, ako aj viacerých ulíc v Petržalke, pričom vyvolala aj problémy s dodávkou vody. Tú však podvečer obnovili do celej mestskej časti s výnimkou odberných miest priamo na Viedenskej ceste.

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) ihneď informovala o tom, že odstavila potrubia s priemerom DN 800 a bude hľadať presné miesto poruchy, aby ju vodári mohli následne opraviť.

Dnes (13. marca) podnik na sociálnej sieti informoval, že vodári začali s opravou poruchy pri Sade Janka Kráľa. Podľa BVS haváriu spôsobil priečny zlom na potrubí z roku 1971.

„Podľa projektovej dokumentácie malo byť toto potrubie z ocele, ale priamo na mieste sme zistili, že bolo vybudované zo šedej liatiny, ktorá je za určitých okolností náchylná na tento typ porúch,“ vysvetlil podnik.

Vodári aktuálne odkopávajú potrubie, aby zistili presný rozsah poškodenia a mohli kriticky poškodený úsek nahradiť. Dodávka vody je obmedzená už len v niektorých prevádzkach v tesnej blízkosti Viedenskej cesty. Presný čas na opravu bude podľa nich možné určiť až po definitívnom odkopaní poškodeného potrubia.


Mohlo by vás zaujímať

Vodoinštalatéri Košice

Vodoinštalatéri Košice

Prinášame zoznam vodoinštalatérov, ktorí poskytujú svoje služby v Košiciach.

SVP povedie generálny manažér Tarabovej strany Život - NS Peter Molda

SVP povedie generálny manažér Tarabovej strany Život - NS Peter Molda

Ladislav Glinda vo vedení štátneho podniku končí.

Chcete si vybudovať vlastnú studňu? Nezabudnite na štyri hlavné kroky

Chcete si vybudovať vlastnú studňu? Nezabudnite na štyri hlavné kroky

Pamätajte na to, že aj vlastná studňa potrebuje povolenia.