Zabezpečia to nové fotovoltické panely v areáli podniku. Vodárenská spoločnosť si od toho sľubuje ročné úspory v minimálnom objeme 29-tisíc eur.
Liptovská vodárenská spoločnosť (LVS) si dokáže štvrtinu celkovej potreby elektrickej energie čistiarne odpadových vôd vyrobiť sama. Pomáhajú jej pri tom fotovoltické panely s výkonom 224 kW, ktoré sú nainštalované v areáli podniku.
O spustení prevádzky fotovoltickej elektrárne, ktorá môže priniesť úspory a zároveň patrí medzi zelené zdroje energie, informovala referentka vnútornej a externej komunikácie LVS Eva Petranová.
Panely sú umiestnené na budove aj v garážach
„V rámci optimalizácie prevádzkových nákladov sledujeme trendy vo využívaní obnoviteľných zdrojov na výrobu elektrickej energie a jej využitie v podmienkach našej spoločnosti. Situácia z hľadiska pokroku technológií sa neustále zlepšuje, preto sme sa rozhodli pre inštaláciu fotovoltických panelov,“ informoval Matej Géci, generálny riaditeľ LVS.
Podnik oslovil tri spoločnosti, ktoré majú skúsenosti s výstavbou fotovoltických elektrární na vypracovanie cenovej ponuky na dodávku a inštaláciu fotovoltického systému.
Následným porovnaním a dodatočnými osobnými stretnutiami ako najvhodnejšiu vybral spoločnosť, ktorá vodárni ponúkla vybudovanie z vlastných zdrojov s dobou splácania 60 mesiacov.
Fotovoltické panely sú umiestnené na budove vodárenskej spoločnosti a jej obslužných budovách, ktorými sú garáže a sklady.
Ušetriť chcú peniaze aj energie
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť
chcem získať predplatné
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.