Macro Components
INNOGY
INISOFT

VVS: Mediálne útoky majú za cieľ destabilizovať spoločnosť a dosiahnuť jej predaj

Podľa vedenia vodární je recept pomerne jednoduchý – spochybnenie fungovania VVS prostredníctvom hoaxov, destabilizácia, dosiahnutie platobnej neschopnosti a konečný rozpredaj spoločnosti.

VVS: Mediálne útoky majú za cieľ destabilizovať spoločnosť a dosiahnuť jej predaj

Foto: VVS, a. s.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť rieši od začiatku roka viaceré problémy, ktoré súvisia s mediálnou kritikou jej postupov.

Spory ohľadom členov v predstavenstve a dozornej rade spoločnosti sa vedeniu stále nepodarilo vyriešiť, pričom primátor mesta Košice Jaroslav Polaček rázne trvá na tom, že má právo mať svoje miesto v štatutárnych orgánoch vodární.

Aby toho nebolo málo, v apríli sa stala terčom kritiky aj zo strany slovenského hydrológa Michala Kravčíka, podľa ktorého má VVS problém so zvýšeným množstvom arzénu aj antimónu v pitnej vode. Tá tieto obvinenia ihneď odmietla.

Spory s Kravčíkom utíchli, primátor Košíc však v kritike pokračuje. Aj z tohto dôvodu vydala VVS stanovisko, v ktorom zdôrazňuje, že ide len o snahu znížiť kredit a hodnoty vodární.

„VVS vníma neutíchajúcu snahu poškodzovať svoje meno, ako snahu zahlcovať verejnosť rôznymi konšpiračnými teóriami a nepodloženými faktami a tým znižovať hodnotu a vážnosť spoločnosti. Preto pri neopodstatnenej kritike od primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka môže situácia smerovať k jedinému cieľu, rozdeliť Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť a dosiahnuť jej predaj. Nebol by to ojedinelý prípad,“ konštatuje vodárenská spoločnosť.

Destabiliácia a rozpredaj spoločnosti?

Podľa vedenia VVS vrcholoví krízoví manažéri poznajú veľmi dobre scenáre, ako vyvolať destabilizáciu spoločnosti tým, že napadnú riadenie firmy.

Postup je jednoduchý – spochybnenie fungovania akciovej spoločnosti šírením fám (hoaxov) o údajnej netransparentnosti a neporiadku či nezverejňovaní zmlúv. VVS zároveň dodáva, že zo zákona spoločnosti takáto povinnosť ani nevyplýva.

„Destabilizácia akciovej spoločnosti sa začne prejavovať prostredníctvom bánk, ich risk manažéri vyhodnocujú situáciu a neutíchajúce mediálne ataky v prvom rade znížením úverovaných limitov a neskôr príjmu opatrenia na ukončenie financovania takejto spoločnosti. Spoločnosť sa dostáva do druhotnej platobnej neschopnosti a nastáva krízový stav. V tom prípade sa realizuje krízový audit spoločnosti, ktorého cieľom je preukázať zlý hospodársky výsledok a zlú finančnú kondíciu. Riešením je rozpredaj spoločnosti, alebo odpredaj jej časti strategickému partnerovi. Tohto scenára sa akcionári VVS obávajú,“ zdôrazňuje ďalej.

Náš chod schvaľujú aj odborné inštitúcie, tvrdí VVS

Spoločnosť tiež pripomína, že za 16 rokov fungovania jej chod žiadna z odborných inštitúcií či organizácií nespochybnila.

Voči jej činnosti nemal námietky Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, MŽP SR, ale dokonca ani európske inštitúcie vrátane Európskeho parlamentu či banky.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

BVS prišla pre predražený prenájom áut o milióny eur

BVS prišla pre predražený prenájom áut o milióny eur

Bratislavský mestský kontrolór prišiel na závažné zistenia.

V prvom polroku napáchali povodne škody za viac ako 800-tisíc eur

V prvom polroku napáchali povodne škody za viac ako 800-tisíc eur

Najvyššie výdavky zaznamenali v Žilinskom kraji.

Envirorezort bude mať v roku 2020 k dispozícii 455 miliónov eur, väčšina zdrojov poputuje do vôd

Envirorezort bude mať v roku 2020 k dispozícii 455 miliónov eur, väčšina zdrojov poputuje do vôd

Celkové prostriedky však medziročne poklesli.