INNOGY
INNOGY
INISOFT

Na Valnom zhromaždení VVS ocenili ekonomické výsledky a volili členov dozornej rady

Generálny riaditeľ VVS pozitívne hodnotí predovšetkým ekonomické výsledky podniku za rok 2018. Na valnom zhromaždení volili aj členov dozornej rady, Marcel Gibóda nebol zvolený ani teraz.

Na Valnom zhromaždení VVS ocenili ekonomické výsledky a volili členov dozornej rady

Foto: VVS, a. s.

Minulý štvrtok (20. júna) sa v Košiciach uskutočnilo zasadnutie Valného zhromaždenia Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

VVS informuje, že jej akcionári schválili víziu transparentnosti spoločnosti, ktorú im predstavil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Stanislav Hreha. Zároveň uložili vedeniu spoločnosti splniť povinnosti, ktoré z nej vyplývajú.

Časťou programu bola aj analýza dosiahnutých hospodárskych výsledkov spoločnosti za minulý rok. Akcionári tiež prijali návrh obchodného plánu a finančný rozpočet na rok 2019.

VVS vlani hospodárila v kladných číslach

„Dnešný deň je pre mňa dôležitý predovšetkým z tohto hľadiska – akcionárom sme priniesli výsledky, ktoré potvrdzujú výnimočnú ekonomickú kondíciu vodární. Rastie rentabilita tržieb a výnosov, čistý zisk prevýšil za rok 2018 sumu 616-tisíc eur. Za 16 rokov sme strojnásobili majetok spoločnosti, jeho hodnota je momentálne 615 miliónov eur,“ skonštatoval šéf vodární S. Hreha.

Vedenie VVS zároveň pripomína, že v krátkom čase sa chystá realizovať aj prvé kroky na presadenie posilnenia transparentnosti.

„Chcem osobne naštartovať proces zmeny legislatívy cez Asociáciu vodárenských spoločností (AVS), ktorá nám umožní ešte posilniť transparentnosť procesov vo všetkých vodárenských spoločnostiach,“ zdôraznil S. Hreha, ktorý je zároveň prezidentom asociácie na Slovensku.

O tomto pláne informovali vodárne už v prvej polovici júna. Podľa S. Hrehu totiž súčasná legislatíva nedostatočne reflektuje požiadavky dnešnej spoločnosti na otvorenosť a transparentnosť, pričom vodárenské spoločnosti sú rukojemníkom zlých zákonov regulujúcich túto tému.

M. Gibóda opäť nezvolený

V druhej časti programu valné zhromaždenie zvolilo štyroch nových členov dozornej rady VVS. Stali sa nimi Richard Majza za obec Ploské, Róbert Puci (námestník primátora mesta Trebišov), Karol Pataky (primátor mesta Kráľovský Chlmec) a Michal Domík (primátor mesta Rožňava).

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

ZsVS vlani dokončila svoj historicky najrozsiahlejší projekt

ZsVS vlani dokončila svoj historicky najrozsiahlejší projekt

Investícia bola v celkovej sume 85 479 925 eur. Spoločnosť vlani investovala aj do iných projektov, avšak len z vlastných zdrojov.

Slovensko v roku 2030: Takmer stopercentné odkanalizovanie a čistejšie vody

Slovensko v roku 2030: Takmer stopercentné odkanalizovanie a čistejšie vody

Vízia a stratégia rozvoja Slovenska do roku 2030 definuje, ako by mala krajina o 10 rokov vyzerať. Oboznámte sa s najdôležitejšími cieľmi a plánmi v oblasti vodného hospodárstva.

Investície VVS medziročne narástli o viac ako 20 miliónov eur

Investície VVS medziročne narástli o viac ako 20 miliónov eur

Vlani VVS investovala celkovo 42,4 milióna eur. Najväčšia časť investičných projektov putovala z vlastných zdrojov vodární, výrazne narástla aj miera čerpania eurofondov.