Eversheds Sutherland
INNOGY
INISOFT

Dcéra BVS má nové predstavenstvo, problémy však pokračujú

Nominantov schválili vodárne jednohlasne. Nad Infra Services však aj naďalej visia otázniky.

Dcéra BVS má nové predstavenstvo, problémy však pokračujú

Foto: BVS, a. s.

V utorok (8. októbra) na valnom zhromaždení Infra Services, dcérskej spoločnosti BVS, prebehli zásadné zmeny.

Valné zhromaždenie najprv jednohlasne odsúhlasilo odvolanie členov predstavenstva Infra Services. Odvolanie sa týkalo Zsolta Lukáča, Romana Masára, Petra Hamaja, Františka Sobotu a Alžbety Calpaš-Mordinovej. Funkcie sa vzdal aj Tomáš Filípek.

Zsolt Lukáč bolo pritom od roku 2015 generálnym riaditeľom Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, pričom v marci 2019 požiadal o uvoľnenie z pozície.

Na valnom zhromaždení zároveň schválili vymenovanie nových členov predstavenstva. Sú nimi Henrich Haščák, Vladimír Kollár a Jozef Hudák ako nominanti BVS a Peter Lakata, Tomáš Nemček a Ladislav Szabó ako nominanti Grafobal Group Development (GGD), za ktorou stojí podnikateľ Ivan Kmotrík.

V septembri dal Protimonopolný úrad Slovenskej republiky konečnú zelenú koncentrácii Grafobalu, BVS a Infra Services, čo znamená, že I. Kmotrík sa stal novým minoritným akcionárom tejto problematickej spoločnosti.

Konferencia vodohospodárov

Jednohlasný súhlas predstavenstva

„Verím, že nové predstavenstvo v Infra Services prinesie potrebné zmeny v zlepšení starostlivosti o vodárenskú infraštruktúru nielen v Bratislave, ale všade, kde Bratislavská vodárenská spoločnosť pôsobí,“ povedal generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Podľa BVS návrh členov nového predstavenstva Infra Services, ktorých nominovali vodárne, jednohlasne odsúhlasilo predstavenstvo samotnej BVS, v ktorom majú svoje zastúpenie aj minoritní akcionári.

Foto: BVS, a. s.

Vodárenská spoločnosť je tak presvedčená, že jednohlasný súhlas predstavenstva, teda aj zástupcu minoritných akcionárov, potvrdzuje správnosť a transparentnosť tejto voľby.

Odpočúvanie v Infra Services

Problémy v Infra Services však pokračujú. Najväčšia kríza sa začala trestným oznámením, ktoré koncom septembra podal generálny riaditeľ Infra Services Róbert Stanke.

Dôvodom trestného oznámenie bolo, že v kancelárii R. Stankeho našla špecializovaná firma funkčné odpočúvacie zariadenie.

Mesto Bratislava je pritom presvedčené, že za všetkým je snaha zdiskreditovať nové vedenie samosprávy a jej niektorých zamestnancov.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Peter Šimurka: Zložkový pohľad na odpad spôsobuje viaceré praktické problémy

Peter Šimurka: Zložkový pohľad na odpad spôsobuje viaceré praktické problémy

Je zložkový pohľad na odpad, teda pozeranie sa naň len optikou vodného zákona alebo len optikou zákona o odpadoch, dlhodobo udržateľný?

Aké sú silné a slabé stránky ústavnej ochrany vody na Slovensku?

Aké sú silné a slabé stránky ústavnej ochrany vody na Slovensku?

Susedné Česko chytá posilnenie ochrany vody prostredníctvom ústavného zákona. Odborníci z UK v Prahe analyzovali, z ktorých krajín si Česko môže brať príklad. Ich pozornosti neuniklo ani Slovensko.

Zavlažovanie odpadovou vodou z frakovania má negatívny vplyv na imunitu rastlín

Zavlažovanie odpadovou vodou z frakovania má negatívny vplyv na imunitu rastlín

Z novej štúdie vyplýva, že recyklácia vody extrahovanej pri ťažbe ropy a zemného plynu na zalievanie plodín spôsobuje oslabenie ich imunitného systému a zvýšenú náchylnosť na rôzne patogény.