Macro Components
INNOGY
INISOFT

BVS zrušila nevýhodný prenájom VW Touareg

Vodárne takisto vysúťažili novú zmluvu na dodávku elektrickej energie, vďaka ktorej ušetria v roku 2020 viac ako 300-tisíc eur.

BVS zrušila nevýhodný prenájom VW Touareg

Foto: BVS, a. s.

Nové vedenie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti zrušilo nevýhodný prenájom VW Touareg, ktorý bol uzatvorený za predchádzajúceho vedenia počas primátora Iva Nesrovnala.

Informovalo o tom samotné vedenie vodární s tým, že zmluva bola ukončená bezodkladne a BVS nebude za jej zrušenie platiť žiadne poplatky, a to aj napriek tomu, že išlo o platnú dlhodobú zmluvu.

BVS zároveň zdôraznila, že sa podarilo výhodne vysúťažiť novú zmluvu na dodávku elektrickej energie, vďaka čomu vodárne ušetria v roku 2020 viac ako 300-tisíc eur.

Dodáva tiež, že ďalšie desaťtisíce sa budú šetriť využívaním efektívnejších strojov, ktoré sú vďaka nižšej spotrebe aj ekologickejšie.

Vedenie chce zvýšiť efektívnosť fungovania

„Postupne riešime všetky problémy a výzvy, ktoré sme našli na stole. Predražený prenájom auta pre predchádzajúceho generálneho riaditeľa bol z môjho pohľadu symbol neefektívnosti, ktorú nebudem tolerovať. Osobne som rokoval o jeho zrušení a som veľmi rád, že sa nám to podarilo takto uzavrieť,“ konštatuje predseda predstavenstva a generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Podľa P. Olajoša nové vedenie BVS už od svojho nástupu do funkcie hľadá spôsoby, ako zefektívniť aj prenájom celej flotily.

Foto: BVS, a. s.

Šéf BVS zároveň vysvetľuje, že vzhľadom na štruktúru uzavretých zmlúv aj špecifikáciu vozového parku potrebného na údržbu a prevádzku vodovodov v celom regióne nie je možné zmluvy ukončiť okamžite.

„Hľadáme riešenie, ktoré bude pre BVS výhodné dlhodobo,“ dodal P. Olajoš v tlačovej správe na záver.

Konferencia vodohospodárov

Kontrolóri prišli na závažné zistenia

Neefektívny prenájom áut potvrdil aj hlavný kontrolór Bratislavy. Výsledky kontroly preukázali, že BVS plytvá svojimi zdrojmi a neefektívne nakladá s vlastnými financiami.

Kontrola zistila viaceré nedostatky, ako je neopodstatnené navyšovanie počtu vozidiel, nerešpektovanie platnej legislatívy, ale aj obstaranie predražených áut, ktorým spoločnosť prišla o milióny eur.

Prenájom sa uskutočňoval cez dcérsku spoločnosť Infra Services, ktorá dodávala autá pre Bratislavskú vodárenskú spoločnosť prostredníctvom subdodávateľov.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Peter Šimurka: Zložkový pohľad na odpad spôsobuje viaceré praktické problémy

Peter Šimurka: Zložkový pohľad na odpad spôsobuje viaceré praktické problémy

Je zložkový pohľad na odpad, teda pozeranie sa naň len optikou vodného zákona alebo len optikou zákona o odpadoch, dlhodobo udržateľný?

Aké sú silné a slabé stránky ústavnej ochrany vody na Slovensku?

Aké sú silné a slabé stránky ústavnej ochrany vody na Slovensku?

Susedné Česko chytá posilnenie ochrany vody prostredníctvom ústavného zákona. Odborníci z UK v Prahe analyzovali, z ktorých krajín si Česko môže brať príklad. Ich pozornosti neuniklo ani Slovensko.

Zavlažovanie odpadovou vodou z frakovania má negatívny vplyv na imunitu rastlín

Zavlažovanie odpadovou vodou z frakovania má negatívny vplyv na imunitu rastlín

Z novej štúdie vyplýva, že recyklácia vody extrahovanej pri ťažbe ropy a zemného plynu na zalievanie plodín spôsobuje oslabenie ich imunitného systému a zvýšenú náchylnosť na rôzne patogény.