fotovoltické panely Vodojem pokryla fotovoltika, solárne panely majú zaistiť 20 % energie vo vodárenskom areáli Viac ako dve stovky panelov majú ročne vyrobiť do 100 MWh elektriny. Spustili fotovoltickú elektráreň na vodojeme. Prebytky elektriny využije ČOV Vodárenská spoločnosť očakáva, že väčšina energie sa spotrebuje priamo na mieste. Pri zvyšku produkcie chce využiť zdieľanie elektriny. U susedov vyrastá plávajúca fotovoltická elektráreň. Elektrina poslúži pre vodné dielo Pre netradičnú výrobu elektriny sa rozhodol vodohospodársky podnik. Skúmali odtok zrážok na solárnych farmách. Reguláciu dažďovej vody určujú dva faktory Odtok dažďovej vody zo solárnych parkov a s ním súvisiaca miera erózie závisia od vegetácie aj typu pôdy, vyplýva z novej štúdie. Aký je potenciál plávajúcej fotovoltiky? Niekde by pokryla aj celoročný dopyt Vedci skúmali, nakoľko sa oplatí zavádzanie plávajúcich fotovoltických systémov na jazerách a priehradách v rôznych častiach sveta. Chcú pokryť časť vlastnej spotreby elektriny. Vodári postavia nové fotovoltické zdroje Vodárenská spoločnosť získala na dva projekty príspevok z eurofondov. Strešné solárne panely šetria obrovské objemy vody Vodná stopa výroby elektriny sa často prehliada. Na Liptove vlani investovali do fotovoltiky aj inovácií vodovodov Liptovská vodárenská spoločnosť v roku 2020 investovala viac, ako mala pôvodne naplánované. Napriek tomu objem celkových investícií medziročne mierne poklesol. Liptovská vodárenská spoločnosť si časť elektrickej energie vyrobí sama Zabezpečia to nové fotovoltické panely v areáli podniku. Vodárenská spoločnosť si od toho sľubuje ročné úspory v minimálnom objeme 29-tisíc eur.
Vodojem pokryla fotovoltika, solárne panely majú zaistiť 20 % energie vo vodárenskom areáli Viac ako dve stovky panelov majú ročne vyrobiť do 100 MWh elektriny.
Spustili fotovoltickú elektráreň na vodojeme. Prebytky elektriny využije ČOV Vodárenská spoločnosť očakáva, že väčšina energie sa spotrebuje priamo na mieste. Pri zvyšku produkcie chce využiť zdieľanie elektriny.
U susedov vyrastá plávajúca fotovoltická elektráreň. Elektrina poslúži pre vodné dielo Pre netradičnú výrobu elektriny sa rozhodol vodohospodársky podnik.
Skúmali odtok zrážok na solárnych farmách. Reguláciu dažďovej vody určujú dva faktory Odtok dažďovej vody zo solárnych parkov a s ním súvisiaca miera erózie závisia od vegetácie aj typu pôdy, vyplýva z novej štúdie.
Aký je potenciál plávajúcej fotovoltiky? Niekde by pokryla aj celoročný dopyt Vedci skúmali, nakoľko sa oplatí zavádzanie plávajúcich fotovoltických systémov na jazerách a priehradách v rôznych častiach sveta.
Chcú pokryť časť vlastnej spotreby elektriny. Vodári postavia nové fotovoltické zdroje Vodárenská spoločnosť získala na dva projekty príspevok z eurofondov.
Na Liptove vlani investovali do fotovoltiky aj inovácií vodovodov Liptovská vodárenská spoločnosť v roku 2020 investovala viac, ako mala pôvodne naplánované. Napriek tomu objem celkových investícií medziročne mierne poklesol.
Liptovská vodárenská spoločnosť si časť elektrickej energie vyrobí sama Zabezpečia to nové fotovoltické panely v areáli podniku. Vodárenská spoločnosť si od toho sľubuje ročné úspory v minimálnom objeme 29-tisíc eur.