čerpanie eurofondov Schválili dotáciu na ďalšiu úpravňu vody. Envirorezort hovorí o súvise s PVE Málinec Odporúčame Projekt sa týka zásobovania pitnou vodou v piatich okresoch na strednom Slovensku. Taliani investujú miliardu do protipovodňovej ochrany. Iné štáty EÚ nezaostávajú Zmapovali sme, ako európske krajiny reagujú na čoraz akútnejšie povodňové riziká. Uspelo 155 projektov za 65 mil. eur. Pozreli sme sa, aké vodozádržné opatrenia zadotuje štát Obec s najštedrejším príspevkom chce za tri milióny eur z eurofondov opraviť chodníky a stavať dažďové záhrady. Ide to pomaly a štát si neplní záväzky. Kontrolóri si posvietili na budovanie kanalizácie Za 20 rokov sa do kanalizácie a ČOV na Slovensku investovali takmer dve miliardy eur, konštatuje NKÚ. Pribudli kanalizácie aj vodovody. Vodárenská spoločnosť bilancuje svoje investície Vodárenskej spoločnosti pomohli hlavne eurofondy. Pozreli sme sa na čísla. Stavbu kanalizácie im prekazilo zdražovanie. Obec vrátila viac ako miliónovú dotáciu Samospráva mala postaviť novú kanalizáciu z eurofondov do konca novembra 2023. OP KŽP čakajú zmeny. Envirorezort chce väčšmi podporiť tri oblasti vodného hospodárstva Cieľom MŽP je predísť strate finančných prostriedkov z fondov EÚ. Eurofondy preto preskupí z oblastí s nižšou mierou čerpania prostriedkov do oblastí, kde existuje potenciál ich vyčerpania. MŽP dalo stopku eurofondovej výzve. Argumentuje nedostatočným čerpaním prostriedkov Envirorezort už na jeseň znížil alokáciu na eurofondovú výzvu so zameraním na protipovodňovú ochranu. Ďalšia výzva s podobným zameraním má dostať úplnú stopku. O vodozádržné opatrenia je veľký záujem. Kto získal najviac eurofondov? Eurofondová výzva je už takmer celá vyčerpaná. Dopyt výrazne presahuje ponuku. V OP KŽP nastali zmeny. Kde poputuje viac eurofondov a kde MŽP zníži alokáciu? Odporúčame Jedna oblasť vodného hospodárstva si výrazne polepší. Staršie články
Schválili dotáciu na ďalšiu úpravňu vody. Envirorezort hovorí o súvise s PVE Málinec Odporúčame Projekt sa týka zásobovania pitnou vodou v piatich okresoch na strednom Slovensku.
Taliani investujú miliardu do protipovodňovej ochrany. Iné štáty EÚ nezaostávajú Zmapovali sme, ako európske krajiny reagujú na čoraz akútnejšie povodňové riziká.
Uspelo 155 projektov za 65 mil. eur. Pozreli sme sa, aké vodozádržné opatrenia zadotuje štát Obec s najštedrejším príspevkom chce za tri milióny eur z eurofondov opraviť chodníky a stavať dažďové záhrady.
Ide to pomaly a štát si neplní záväzky. Kontrolóri si posvietili na budovanie kanalizácie Za 20 rokov sa do kanalizácie a ČOV na Slovensku investovali takmer dve miliardy eur, konštatuje NKÚ.
Pribudli kanalizácie aj vodovody. Vodárenská spoločnosť bilancuje svoje investície Vodárenskej spoločnosti pomohli hlavne eurofondy. Pozreli sme sa na čísla.
Stavbu kanalizácie im prekazilo zdražovanie. Obec vrátila viac ako miliónovú dotáciu Samospráva mala postaviť novú kanalizáciu z eurofondov do konca novembra 2023.
OP KŽP čakajú zmeny. Envirorezort chce väčšmi podporiť tri oblasti vodného hospodárstva Cieľom MŽP je predísť strate finančných prostriedkov z fondov EÚ. Eurofondy preto preskupí z oblastí s nižšou mierou čerpania prostriedkov do oblastí, kde existuje potenciál ich vyčerpania.
MŽP dalo stopku eurofondovej výzve. Argumentuje nedostatočným čerpaním prostriedkov Envirorezort už na jeseň znížil alokáciu na eurofondovú výzvu so zameraním na protipovodňovú ochranu. Ďalšia výzva s podobným zameraním má dostať úplnú stopku.
O vodozádržné opatrenia je veľký záujem. Kto získal najviac eurofondov? Eurofondová výzva je už takmer celá vyčerpaná. Dopyt výrazne presahuje ponuku.
V OP KŽP nastali zmeny. Kde poputuje viac eurofondov a kde MŽP zníži alokáciu? Odporúčame Jedna oblasť vodného hospodárstva si výrazne polepší.