tržby za predaj elektriny Gabčíkovo vyrobilo najviac elektriny za desaťročie, Vodohospodárska výstavba však zarobila menej Z hľadiska výroby elektriny má za sebou Gabčíkovo jeden z najlepších rokov v histórii. Povodne vyniesli Gabčíkovu milióny, hlásia vodohospodári. Pre peniaze už majú využitie Vodohospodárska výstavba sa chystá na stámiliónovú opravu hydroelektrárne. Ďalším výdavkom je odstraňovanie sedimentov. Viac vyrobenej elektriny, ale aj naplavenín. Vodohospodári bilancujú mimoriadne prietoky Vodohospodárska výstavba hlási za prvý polrok 2024 tržby v objeme viac ako 160 miliónov eur. Z podpory zelenej energie ťažia aj vodári a vodohospodári. ÚRSO ukázal najnovšie čísla Prevádzkovatelia vodných elektrární si rozdelili „doplatky“ za milióny eur. Menšia časť podpory sa ušla aj výrobcom energie z plynu z ČOV. Tržby Vodohospodárskej výstavby za predaj elektriny vlani mierne poklesli Štátny podnik sa vlani podieľal na celoslovenskej výrobe elektriny z obnoviteľných zdrojov približne 32 percentami. Vodné elektrárne získali doplatky za 36 miliónov eur, takmer polovicu dostal jeden podnik Z podpory zelenej energie profitovali tiež výrobcovia elektriny z plynu z čističiek odpadových vôd. Vodohospodárskej výstavbe vlani narástli tržby za predaj elektriny takmer o 30 miliónov eur Podnik tiež zaznamenal medziročný nárast priemernej ceny silovej elektriny z bilančnej skupiny o 14 %.
Gabčíkovo vyrobilo najviac elektriny za desaťročie, Vodohospodárska výstavba však zarobila menej Z hľadiska výroby elektriny má za sebou Gabčíkovo jeden z najlepších rokov v histórii.
Povodne vyniesli Gabčíkovu milióny, hlásia vodohospodári. Pre peniaze už majú využitie Vodohospodárska výstavba sa chystá na stámiliónovú opravu hydroelektrárne. Ďalším výdavkom je odstraňovanie sedimentov.
Viac vyrobenej elektriny, ale aj naplavenín. Vodohospodári bilancujú mimoriadne prietoky Vodohospodárska výstavba hlási za prvý polrok 2024 tržby v objeme viac ako 160 miliónov eur.
Z podpory zelenej energie ťažia aj vodári a vodohospodári. ÚRSO ukázal najnovšie čísla Prevádzkovatelia vodných elektrární si rozdelili „doplatky“ za milióny eur. Menšia časť podpory sa ušla aj výrobcom energie z plynu z ČOV.
Tržby Vodohospodárskej výstavby za predaj elektriny vlani mierne poklesli Štátny podnik sa vlani podieľal na celoslovenskej výrobe elektriny z obnoviteľných zdrojov približne 32 percentami.
Vodné elektrárne získali doplatky za 36 miliónov eur, takmer polovicu dostal jeden podnik Z podpory zelenej energie profitovali tiež výrobcovia elektriny z plynu z čističiek odpadových vôd.
Vodohospodárskej výstavbe vlani narástli tržby za predaj elektriny takmer o 30 miliónov eur Podnik tiež zaznamenal medziročný nárast priemernej ceny silovej elektriny z bilančnej skupiny o 14 %.