INNOGY
INNOGY
INISOFT

Vodárenské spoločnosti nekomunikujú. Až na výnimky

Viaceré vodárenské spoločnosti nemajú inštitút hovorcu. Niektoré zase pravidelne neodpovedajú na e-mailovú komunikáciu. Najintenzívnejšie komunikuje Liptovská vodárenská spoločnosť.

Vodárenské spoločnosti nekomunikujú. Až na výnimky

Foto: Pixabay

Asociácia vodárenských spoločností združuje celkovo 14 vodárenských spoločností na Slovensku. Keď chcú novinári získať informácie z prvej ruky, automaticky kontaktujú ich hovorcov.

V prípade slovenských vodárenských spoločností to však nie je také jednoduché. Väčšina z nich totiž na svojej webovej stránke nemá žiadnu informáciu ohľadom osoby, ktorá zabezpečuje kontakt s médiami.

Pozreli sme sa na to, ako jednotlivé vodárenské spoločnosti zverejňujú takéto informácie, prípadne či vôbec majú inštitút hovorcu.

Dôležité je aj samotné reagovanie na otázky médií alebo spolupráca s nimi. V tejto sfére existujú medzi 14 vodárenskými spoločnosťami taktiež značné rozdiely.

Zverejnený kontakt pre médiá

Zo štrnástich vodárenských spoločností má na svojej webovej stránke zverejnenú jasnú informáciu ohľadom kontaktnej osoby pre médiá len 5 subjektov.

Medzi ne patrí Bratislavská vodárenská spoločnosť, Liptovská vodárenská spoločnosť, Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť a Trenčianske vodárne a kanalizácie.

Zvyšné vodárenské spoločnosti sme teda oslovili s otázkou, či majú inštitút hovorcu. Doposiaľ neposlali svoje stanovisko štyri z nich.

ZSVS nereaguje

Neodpovedala Oravská vodárenská spoločnosť ani Vodárne a kanalizácie mesta Komárna. Vodárenská spoločnosť Ružomberok a Západoslovenská vodárenská spoločnosť nereagovali na naše otázky už viackrát, podobne tak ani tentoraz.

Problematická komunikácia je predovšetkým so ZSVS, ktorá na svojej webovej stránke nezverejňuje žiaden e-mailový kontakt, dokonca ani na sekretariát či vedenie spoločnosti.

Jediná možnosť, ako kontaktovať vodárenskú spoločnosť prostredníctvom internetu, je zaslanie formulára na podnety. Ten je však určený pre zákazníkov, keďže vyžaduje od každého jednotlivca, ktorý položí svoju otázku, aby uviedol, z ktorej obce spadajúcej pod spoločnosť pochádza.

Niektoré vodárenské spoločnosti sú bez hovorcu

Tri vodárenské spoločnosti uviedli, že inštitút hovorcu nemajú. Turčianska vodárenská spoločnosť, Považská vodárenská spoločnosť aj Trnavská vodárenská spoločnosť zdôraznili, že s akýmikoľvek otázkami je potrebné sa obrátiť na sekretariát.

Vodárne a kanalizácie mesta Komárna informovali, že hovorcu nemajú. Neuviedli však žiaden kontakt, na ktorý sa môžu médiá v prípade otázok obrátiť.

Špeciálnou podkategóriou je Východoslovenská vodárenská spoločnosť, ktorá na svojej webovej stránke taktiež nemá zverejnený žiaden kontakt na komunikáciu s médiami.

„VVS, a. s. nemá hovorcu, na PR servis, ktorý zahŕňa aj komunikáciu s médiami, má dohodnutú spoločnosť Agentúra PENELOPA. Na novinárske otázky - mimo tlačových konferencií - odpovedá agentúra médiám písomne,“ uviedla pre denník Voda-portal.sk riaditeľka Agentúry PENELOPA Martina Hidvéghyová.

Severoslovenské vodárne a kanalizácie na svojej webovej stránke nemajú zverejnenú kontaktnú e-mailovú adresu pre médiá, avšak v odpovedi nám poskytli.

Najlepšie komunikujú na Liptove

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Výstava VOD-KA 2019 sa tešila dosiaľ najväčšiemu záujmu aj novinkám

Výstava VOD-KA 2019 sa tešila dosiaľ najväčšiemu záujmu aj novinkám

Počet návštevníkov dosiahol viac ako 10-tisíc. Prvýkrát bol súčasťou výstavy aj trh práce. Denník Voda-portal.sk bol mediálnym partnerom podujatia.

„Old school“ riadenie, zadlženosť aj Kmotrík. Možný budúci šéf BVS pomenoval hlavné problémy

„Old school“ riadenie, zadlženosť aj Kmotrík. Možný budúci šéf BVS pomenoval hlavné problémy

Výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Petra Olajoša za predsedu predstavenstva BVS. Ten prišiel s kritikou súčasného stavu, ale aj s jasnou víziou do budúcnosti.

Problémy s eurofondovým projektom musela OVS riešiť aj vlani

Problémy s eurofondovým projektom musela OVS riešiť aj vlani

Komplikácie pretrvávajú už dlhšiu dobu. Vedenie OVS kritizuje nedôsledne vykonanú prácu zo strany zhotoviteľa.