Macro Components
INNOGY
BELIMO

Na koronavírus reagujú aj vodárne. Ako veľmi sa zmeny dotknú zákazníkov?

Vodárenské spoločnosti uzatvárajú svoje zákaznícke centrá a presúvajú viaceré podujatia či bezplatné rozbory vzoriek vody.

Na koronavírus reagujú aj vodárne. Ako veľmi sa zmeny dotknú zákazníkov?

Foto: Pixabay

V súvislosti so šírením nového koronavírusu prijali všetky vodárenské spoločnosti preventívne opatrenia. Denník Voda-portal.sk sa pozrel na to, v akom rozsahu a časovom rozmedzí budú platiť po celom Slovensku.

Čo sa týka samotných zákazníkov, služby im budú aj naďalej poskytované – zmena sa však týka obmedzeného osobného kontaktu. Vodárenské spoločnosti majú zo zákona povinnosť zabezpečiť dodávky vody a odkanalizovanie pre občanov, na kvalite služieb sa teda nič nemení.

BVS je v krízovom personálnom režime

Bratislavská vodárenská spoločnosť prechádza od dneška (16. marca) minimálne na najbližší týždeň do krízového personálneho režimu.

Má ísť o preventívne opatrenie, ktoré má ochrániť zamestnancov BVS a vytvoriť dostatočné personálne kapacity na bezpečnú prevádzku všetkých kľúčových objektov podniku aj v prípade prudkého nárastu chorobnosti.

„Obmedzené na minimum preto bude viacero podporných služieb, ako napríklad call centrum, ktoré BVS poskytuje svojim zákazníkom. Dočasne budú pozastavené aj možnosti konzultácie,“ pripomína BVS na webovej stránke.

Otvorená však zostáva možnosť obrátiť sa na BVS prostredníctvom mailu sluzby@bvsas.sk. Podnik však pripomína, že aj mailové žiadosti budú počas nadchádzajúcich dní vybavované iba v obmedzenom režime.

Rovnako bolo od dnešného dňa pre verejnosť uzatvorené aj Vodárenské múzeum a priľahlá záhrada. Podnik takisto ruší tradičné podujatie, ktoré sa každoročne organizuje počas Svetového dňa vody, pričom aj testovanie kvality vody z domácich studní presúva na neurčito.

Zákazníci si musia zvyknúť na elektronickú formu

Podobné opatrenia zavádza aj Liptovská vodárenská spoločnosť. Tá už od 9. marca až do odvolania zatvorila svoje zákaznícke centrá.

„Všetky služby, ktoré sme pre Vás zabezpečovali prostredníctvom zákazníckeho centra, budeme pre Vás naďalej zabezpečovať na základe písomných žiadostí doručených poštou alebo elektronicky,” konštatuje LVS.

Všetky formuláre a tlačivá potrebné pre nahlásenie stavu vodomeru, uzatvorenie zmluvy a zmeny zmluvných údajov či realizáciu vodovodných a kanalizačných prípojok sú dostupné na webovej stránke podniku.

LVS takisto informuje, že pokladňa na úhradu platieb za služby bude až do odvolania uzavretá a nebude prijímať platby v hotovosti.

Ochranné rúška sú samozrejmosťou

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Viacerým vodárňam medziročne narástli tržby za vodné aj napriek covidu

Viacerým vodárňam medziročne narástli tržby za vodné aj napriek covidu

Niektoré vodárenské spoločnosti zase zaznamenali prudší pokles tržieb.

Zmena klímy ohrozí vodné elektrárne na Amazonke

Zmena klímy ohrozí vodné elektrárne na Amazonke

So zmenou klímy sa mení aj vodný tok a vodná energia v budúcnosti pravdepodobne v tejto oblasti ustúpi do úzadia.

Výzva „Veľké vody“:  Hrozí, že dotácie budú musieť v plnej výške vrátiť štyri obce

Výzva „Veľké vody“: Hrozí, že dotácie budú musieť v plnej výške vrátiť štyri obce

Dôvodom sú závažné zistenia pri kontrole verejného obstarávania. Všetky obce však koordinujú kroky s Envirofondom, okrem jednej. Envirofond podal aj trestné oznámenie.