Eversheds Sutherland
INNOGY
INECS

Na koronavírus reagujú aj vodárne. Ako veľmi sa zmeny dotknú zákazníkov?

Vodárenské spoločnosti uzatvárajú svoje zákaznícke centrá a presúvajú viaceré podujatia či bezplatné rozbory vzoriek vody.

Na koronavírus reagujú aj vodárne. Ako veľmi sa zmeny dotknú zákazníkov?

Foto: Pixabay

V súvislosti so šírením nového koronavírusu prijali všetky vodárenské spoločnosti preventívne opatrenia. Denník Voda-portal.sk sa pozrel na to, v akom rozsahu a časovom rozmedzí budú platiť po celom Slovensku.

Čo sa týka samotných zákazníkov, služby im budú aj naďalej poskytované – zmena sa však týka obmedzeného osobného kontaktu. Vodárenské spoločnosti majú zo zákona povinnosť zabezpečiť dodávky vody a odkanalizovanie pre občanov, na kvalite služieb sa teda nič nemení.

BVS je v krízovom personálnom režime

Bratislavská vodárenská spoločnosť prechádza od dneška (16. marca) minimálne na najbližší týždeň do krízového personálneho režimu.

Má ísť o preventívne opatrenie, ktoré má ochrániť zamestnancov BVS a vytvoriť dostatočné personálne kapacity na bezpečnú prevádzku všetkých kľúčových objektov podniku aj v prípade prudkého nárastu chorobnosti.

„Obmedzené na minimum preto bude viacero podporných služieb, ako napríklad call centrum, ktoré BVS poskytuje svojim zákazníkom. Dočasne budú pozastavené aj možnosti konzultácie,“ pripomína BVS na webovej stránke.

Otvorená však zostáva možnosť obrátiť sa na BVS prostredníctvom mailu sluzby@bvsas.sk. Podnik však pripomína, že aj mailové žiadosti budú počas nadchádzajúcich dní vybavované iba v obmedzenom režime.

Rovnako bolo od dnešného dňa pre verejnosť uzatvorené aj Vodárenské múzeum a priľahlá záhrada. Podnik takisto ruší tradičné podujatie, ktoré sa každoročne organizuje počas Svetového dňa vody, pričom aj testovanie kvality vody z domácich studní presúva na neurčito.

Zákazníci si musia zvyknúť na elektronickú formu

Podobné opatrenia zavádza aj Liptovská vodárenská spoločnosť. Tá už od 9. marca až do odvolania zatvorila svoje zákaznícke centrá.

„Všetky služby, ktoré sme pre Vás zabezpečovali prostredníctvom zákazníckeho centra, budeme pre Vás naďalej zabezpečovať na základe písomných žiadostí doručených poštou alebo elektronicky,” konštatuje LVS.

Všetky formuláre a tlačivá potrebné pre nahlásenie stavu vodomeru, uzatvorenie zmluvy a zmeny zmluvných údajov či realizáciu vodovodných a kanalizačných prípojok sú dostupné na webovej stránke podniku.

LVS takisto informuje, že pokladňa na úhradu platieb za služby bude až do odvolania uzavretá a nebude prijímať platby v hotovosti.

Ochranné rúška sú samozrejmosťou

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Štát chce znížiť spotrebu pesticídov, realita ukazuje opak

Štát chce znížiť spotrebu pesticídov, realita ukazuje opak

Poľnohospodárstvo je pritom dôležitým zdrojom znečistenia vôd. Štatistiky ukazujú, že spotreba pesticídov na Slovensku kolíše a často medziročne narastá.

A. Zemanová spustila projekt záchrany Žitného ostrova. Zapojiť sa môžu odborníci aj aktivisti

A. Zemanová spustila projekt záchrany Žitného ostrova. Zapojiť sa môžu odborníci aj aktivisti

Nápady je možné zasielať do konca leta.

Rusko plánuje vyzdvihnúť dekády ukladaný rádioaktívny odpad z arktických vôd

Rusko plánuje vyzdvihnúť dekády ukladaný rádioaktívny odpad z arktických vôd

Vedci varujú, že časom by mohla nastať ekologická katastrofa.