Eversheds Sutherland
INNOGY
MARIUS PEDERSEN

Kto chce šéfovať dozornej rade vo Vodohospodárskej výstavbe? Nazreli sme do životopisov

Prihlásení sú piati uchádzači, súhlas so zverejnením životopisov však poskytli len traja.

Kto chce šéfovať dozornej rade vo Vodohospodárskej výstavbe? Nazreli sme do životopisov

Foto: Depositphotos

Ministerstvo životného prostredia hľadá predsedu Dozornej rady štátneho podniku Vodohospodárska výstavba. Prihlásení sú piati uchádzači. Verejné vypočutie kandidátov sa uskutoční v piatok (19. marca) od 12:30 na FB stránke Ministerstva životného prostredia SR.

Hlavnými úlohami predsedu dozornej rady štátneho podniku je riadenie a koordinácia činnosti dozornej rady a zabezpečovanie jej plynulého chodu a vykonávanie činnosti podľa § 21 zákona štátnom podniku, ktorý definuje pôsobnosť dozornej rady.

Podľa zákona dozorná rada prerokúva ročnú a mimoriadnu účtovnú závierku a rozhoduje o rozdelení zisku a úhrade strát, schvaľuje návrh na obstaranie hmotného a nehmotného majetku, ako aj návrhy na financovanie hmotného a nehmotného majetku úverom v súlade so štatútom, prerokúva základné otázky koncepcie rozvoja podniku a jeho podnikateľskej činnosti, dohliada na vedenie a hospodárenie podniku, ale aj kontroluje údaje v účtovných knihách, ako aj ďalších dokladoch.

Okrem toho dozorná rada môže v odôvodnených prípadoch odporučiť zakladateľovi odvolať riaditeľa, vyjadruje sa k rozdeleniu, zlúčeniu, splynutiu a zrušeniu podniku, podáva zakladateľovi polročnú a ročnú správu o hospodárení podniku, schvaľuje výber audítora na overenie účtovnej závierky, ale aj poskytnutie úveru, pôžičky, prevod majetku podniku, poskytnutie majetku podniku do užívania alebo zabezpečenie záväzku riaditeľovi, prokuristovi alebo inej osobe, ktorá je oprávnená konať za podnik, a osobám im blízkym za podmienok obvyklých v bežnom obchodnom styku.

Stanovili aj podmienky

Envirorezort si ako podmienku úspešného kandidáta stanovil minimálne vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, najmenej ročnú skúsenosť s radiacou praxou, znalosť zákona o štátnom podniku, základnú znalosť zákona o účtovníctve, právnych predpisov o vodách, Obchodného zákonníka, zákona o správe majetku štátu či zákona o verejnom obstarávaní.

Úspešný kandidát by mal mať tiež záujem o oblasť energetiky, vodohospodárstva a environmentalistiky a mal by spĺňať kritérium bezúhonnosti, dôveryhodnosti, schopnosti tímovej spolupráce, komunikatívnosti, emocionálnej stability a rozvinutých interpersonálnych zručností.

Súhlas so zverejnením životopisu dali traja kandidáti

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

odomknúť tento článok

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 9 € si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Mohlo by vás zaujímať

Čistenie odpadových vôd riasami sa možno stane najinovatívnejšou technológiou roka

Čistenie odpadových vôd riasami sa možno stane najinovatívnejšou technológiou roka

Technológia z dielne britskej spoločnosti prináša prírode blízke čistenie odpadovej vody a produkuje cenné vedľajšie produkty.

Nový Regulačný sandbox má podporiť zavádzanie inovácií vo vodohospodárstve

Nový Regulačný sandbox má podporiť zavádzanie inovácií vo vodohospodárstve

ÚRSO aktuálne očakáva podnety od regulovaných subjektov, akademických inštitúcií, ako aj od inovatívnych firiem. V nultom ročníku plánuje schváliť približne 10 až 15 projektov.

Je rozhodnuté. Prefiltrovanú odpadovú vodu z Fukušimy vypustia do oceánu

Je rozhodnuté. Prefiltrovanú odpadovú vodu z Fukušimy vypustia do oceánu

Z vody sa podarilo odfiltrovať väčšinu rádioaktívnych izotopov, avšak jeden z nich, trícium, sa existujúcimi technológiami nedá odstrániť.