Eversheds Sutherland
INNOGY
INECS

SUEZ - líder v diaľkových odpočtoch vodomerov predstavuje novinku "Od senzoru k službám"

V posledných niekoľkých rokoch sa po celom svete začali slová ako "šikovný" alebo "smart" objavovať stále viac, až sa stali každodennou súčasťou našich životov.

SUEZ - Líder v diaľkových odpočtoch vodomerov "Od senzoru k službám"

Foto: SUEZ

Masívny nástup technológií so sebou prináša zmeny v priemysle, v spoločnosti, v sociálnych otázkach a tiež nové etické otázky. Vodárenstvo ako jedno z kľúčových odvetví vzhľadom k ľudským potrebám nie je v tomto vývoji žiadnou výnimkou.

Jedným z nových technologických smerov vo vodárenstve je oblasť diaľkových odpočtov vodomerov. Tieto systémy "smart meteringu" sa začali výraznejšie zavádzať v posledných štyroch alebo piatich rokoch.

Dnes môžeme na trhu nájsť rôzne technické riešenia s rôznou kvalitou a rôznymi úrovňami vhodnosti pre takú špecifickú oblasť, akou meranie spotreby vody bezpochyby je.

Spoločnosť SUEZ je v súčasnosti lídrom vo využívaní týchto technológií pod zastrešujúcim názvom ON'Connect, nielen v rámci EÚ (dnes cca 6,5 mil odpočítateľných meradiel, cca 20 mil do roku 2022), ale aj v ČR (dnes cca 20 000 diaľkovo automaticky odpočítateľných vodomerov).

Technológia pracuje s najvhodnejšou rádiovou frekvenciou 169 MHz, využíva vlastný vývoj a know-how skupiny SUEZ a umožňuje nielen plne automatizovaný odpočet v pevnej vlastnej sieti pre potreby fakturácie, ale je sprevádzaná aj softvérovou podporou pre vyhodnotenie odpočítaných dát na strane spoločnosti i zákazníka formou webových aplikácií a zákazníckych účtov.

Je kompatibilný s vodomermi všetkých hlavných výrobcov s životnosťou batérie nad 15 rokov a spoľahlivosťou nad 95%. Svojím charakterom sa jedná už o skutočné riešenie Smart meteringu a nielen o jednoduchý odpočet vodomeru.

Technológia spoločnosti SUEZ je jediným riešením, ktoré bolo vyvinuté a odskúšané vodárom pre vodárov a ich vodomery v sieti.

Otázku správnej funkcie technológie a jednoduchého odpočtu vodomeru naši zákazníci vôbec neriešia, tá je len absolútne nevyhnutným základom pre ponuku nových služieb koncovým zákazníkom a je osvedčená na miliónoch vodomerov.

Zákaznícke účty, alarmy pri poruche alebo úniku vody, uzatváranie vody na diaľku, optimalizácia spotreby vody v konkrétnej domácnosti, meranie v bytoch, akustické loggery alebo bilančné zóny - to sú len niektoré z nových služieb spojených s našou technológiou.

Ak hľadáte osvedčené komplexné riešenie určené primárne pre plne funkčné vodomery, priemyselne riešené s mnohými referenciami a za dobrú cenu, nemali by ste riešenie SUEZ vo svojich myšlienkach vynechať.


"Smart Metering spoločnosti SUEZ – pomáha ľuďom v ich každodennom živote"Mohlo by vás zaujímať

Tlaková kanalizácia: Kedy má zmysel ju riešiť a aké sú jej výhody?

Tlaková kanalizácia: Kedy má zmysel ju riešiť a aké sú jej výhody?

S tlakovou kanalizáciou môžete ušetriť na výkopových prácach a odkanalizovať aj oblasti, kde by gravitačná kanalizácia nefungovala. Moderné systémy naviac dokážu ovládať celý systém automaticky a odhaliť rôzne závady.

Altered Nozzle: nadstavec na batériu, ktorý ušetrí až 98 % vody

Altered Nozzle: nadstavec na batériu, ktorý ušetrí až 98 % vody

Švédska spoločnosť Altered priniesla na trh šetrič vody, ktorý prekonal predražené start-upy. Konkurenciu predbehol v úspore vody aj nízkej obstarávacej cene.

Riešenie únikov vody v Považskobystrickej vodárenskej spoločnosti

Riešenie únikov vody v Považskobystrickej vodárenskej spoločnosti

Rozhovor s vedúcim prevádzky vodovodov v Považskobystrickej vodárenskej spoločnosti Vladimírom Belkom.