Eversheds Sutherland
INISOFT
INECS

SUEZ - líder v diaľkových odpočtoch vodomerov predstavuje novinku "Od senzoru k službám"

V posledných niekoľkých rokoch sa po celom svete začali slová ako "šikovný" alebo "smart" objavovať stále viac, až sa stali každodennou súčasťou našich životov.

SUEZ - Líder v diaľkových odpočtoch vodomerov "Od senzoru k službám"

Foto: SUEZ

Masívny nástup technológií so sebou prináša zmeny v priemysle, v spoločnosti, v sociálnych otázkach a tiež nové etické otázky. Vodárenstvo ako jedno z kľúčových odvetví vzhľadom k ľudským potrebám nie je v tomto vývoji žiadnou výnimkou.

Jedným z nových technologických smerov vo vodárenstve je oblasť diaľkových odpočtov vodomerov. Tieto systémy "smart meteringu" sa začali výraznejšie zavádzať v posledných štyroch alebo piatich rokoch.

Dnes môžeme na trhu nájsť rôzne technické riešenia s rôznou kvalitou a rôznymi úrovňami vhodnosti pre takú špecifickú oblasť, akou meranie spotreby vody bezpochyby je.

Spoločnosť SUEZ je v súčasnosti lídrom vo využívaní týchto technológií pod zastrešujúcim názvom ON'Connect, nielen v rámci EÚ (dnes cca 6,5 mil odpočítateľných meradiel, cca 20 mil do roku 2022), ale aj v ČR (dnes cca 20 000 diaľkovo automaticky odpočítateľných vodomerov).

Technológia pracuje s najvhodnejšou rádiovou frekvenciou 169 MHz, využíva vlastný vývoj a know-how skupiny SUEZ a umožňuje nielen plne automatizovaný odpočet v pevnej vlastnej sieti pre potreby fakturácie, ale je sprevádzaná aj softvérovou podporou pre vyhodnotenie odpočítaných dát na strane spoločnosti i zákazníka formou webových aplikácií a zákazníckych účtov.

Je kompatibilný s vodomermi všetkých hlavných výrobcov s životnosťou batérie nad 15 rokov a spoľahlivosťou nad 95%. Svojím charakterom sa jedná už o skutočné riešenie Smart meteringu a nielen o jednoduchý odpočet vodomeru.

Technológia spoločnosti SUEZ je jediným riešením, ktoré bolo vyvinuté a odskúšané vodárom pre vodárov a ich vodomery v sieti.

Otázku správnej funkcie technológie a jednoduchého odpočtu vodomeru naši zákazníci vôbec neriešia, tá je len absolútne nevyhnutným základom pre ponuku nových služieb koncovým zákazníkom a je osvedčená na miliónoch vodomerov.

Zákaznícke účty, alarmy pri poruche alebo úniku vody, uzatváranie vody na diaľku, optimalizácia spotreby vody v konkrétnej domácnosti, meranie v bytoch, akustické loggery alebo bilančné zóny - to sú len niektoré z nových služieb spojených s našou technológiou.

Ak hľadáte osvedčené komplexné riešenie určené primárne pre plne funkčné vodomery, priemyselne riešené s mnohými referenciami a za dobrú cenu, nemali by ste riešenie SUEZ vo svojich myšlienkach vynechať.


"Smart Metering spoločnosti SUEZ – pomáha ľuďom v ich každodennom živote"Mohlo by vás zaujímať

Rádiový odpočet vodomerov v teréne uľahčí získavanie dát o spotrebe

Rádiový odpočet vodomerov v teréne uľahčí získavanie dát o spotrebe

Spoločnosť Macro Components využíva skúsenosti z praxe, na svojom konte má 350 000 vodomerov odčítaných aplikáciou pre mobilný telefón.

ZsVS ako priekopník vo využívaní najnovších technológií IoT vo vodárenskom priemysle

ZsVS ako priekopník vo využívaní najnovších technológií IoT vo vodárenskom priemysle

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. so sídlom v Nitre, ako jedna z najväčších vodárenských spoločností na Slovensku, realizovala v uplynulom roku komplexný projekt pre automatizáciu procesu odpočtov vodomerov.

Ceny za vodné a stočné na rok 2020 pre Trnavskú vodárenskú spoločnosť

Ceny za vodné a stočné na rok 2020 pre Trnavskú vodárenskú spoločnosť

Od januára platia nové ceny vodného a stočného pre TAVOS. Narástli najmä ceny za stočné.