Pozrite si, ktoré témy rezonovali v júli a auguste na Voda-portal.sk najviac. Prinášame 10 textov, ktoré by vám nemali ujsť.
Vznik nového štátneho fondu, nové zámery ÚRSO v oblasti regulácie, zmeny legislatívy či investície vodohospodárov, vodárov a energetikov. To sú len niektoré z tém, ktoré sa počas tohtoročného leta na Voda-portal.sk tešili najväčšej pozornosti.
Letné mesiace žiadnu „uhorkovú sezónu“ v oblasti vôd nepriniesli a leto nabité horúcimi témami sa odrazilo aj na čítanosti Voda-portal.sk. Tá v júli a auguste 2022 stúpla oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 54 %. Čitatelia si naše články za dva mesiace otvorili 54 000-krát, pričom portál navštívilo viac ako 30 000 unikátnych užívateľov.
Zdroj: Google Analytics
Ak ste počas letných mesiacov nestíhali sledovať aktuálne dianie, pozrite si prehľad desiatich textov, ktoré na Voda-portal.sk dosiahli najvyššiu čítanosť.
10 najčítanejších článkov v júli a auguste 2022
Agrorezort očakáva, že legislatíva by mohla nadobudnúť účinnosť o rok.
Foto: MPRV SR
Vodohospodári vysvetľujú, že obdobie sucha bude čím ďalej tým častejšie, a preto by sa mal každý obyvateľ zaoberať jej šetrením. Niektoré vodárne už museli pristúpiť k mimoriadnym opatreniam.
Ceny sa budú podľa novej vyhlášky počítať inak. ÚRSO si od zmien sľubuje, že prinesú podporu pre investície a obnovu vodovodov.
Foto: Depositphotos
Regulátor predstavil návrh cenovej regulácie odberu povrchovej vody a energetickej vody z vodných tokov a využívania hydroenergetického potenciálu vodných tokov.
Hlava štátu podpísala novelu zákona o pozemkových úpravách. Reaguje aj na zmenu klimatických podmienok a potrebu zabezpečenia zadržiavania vody v krajine.
Zdroj: FB Zuzana Čaputová
Kde vlani domácnosti najviac zaplatili za vodu? Prinášame veľké porovnanie cien.
Regulátor vyhodnotil pripomienky k návrhu výpočtu dôležitého parametra v sieťových odvetviach. Ako s nimi naložil?
Envirorezort reaguje na povinnosti, ktoré zaviedol už vlaňajšou veľkou novelizáciou zákona o verejných vodovodoch a kanalizáciách. S konkrétnym návrhom by mal prísť už v tomto roku.
Slovenské elektrárne chcú modernizáciou okrem iného predĺžiť životnosť hydroelektrárne a zabezpečiť ekologizáciu prevádzky. Poznáme detaily.
Foto: Slovenské elektárne
Vodohospodári v niektorých miestach spevnia brehy ťažkým lomovým kameňom. Avšak tam, kde to bude možné, namiesto betónového múru použijú „živý múr“ z vrbín alebo iných stromov.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.