Eversheds Sutherland
BELIMO
MARIUS PEDERSEN

Otvorili nové infocentrum na Vodnom diele Gabčíkovo

Vodohospodári sa inšpirovali Energolandom v Mochovciach.

Gabčíkovo, infocentrum

Infocentrum na Vodnom diele Gabčíkovo / Foto: Vodohospodárska výstavba, š.p.

  • Aktuality |  29.06.2023 |  Radovan Potočár

Na Vodnom diele Gabčíkovo tento týždeň otvorili nové Infocentrum. Vodohospodárska výstavba, š. p. projektom reaguje na záujem verejnosti o environmentálne témy.

"Infocentrum sme navrhli po vzore podobných projektov, ktoré poznáme z Európy a inšpirovali sme sa aj väčším projektom Energolandu v Mochovciach," informuje štátny podnik v tlačovej správe.

Nové infocentrum približuje vodné dielo a environmentálne témy hravou formou vhodnou aj pre najmenších návštevníkov, predstavuje zázemie pre širokú škálu návštevníkov a na jednom mieste poskytuje zaujímavé, nielen technické, informácie o tejto výnimočnej lokalite, o vode a prírode, ale aj o výrobe elektriny z obnoviteľných zdrojov.

"Zároveň Infocentrum rozširuje súčasné možnosti sprístupnenia Vodného diela Gabčíkovo pre verejnosť. K dispozícii je vyhliadka na plavebné komory z vonkajšej časti riadiacej veže, panoramatická vyhliadka na dielo zo strechy Infocentra, presklená vyhliadka nad výjazdom z ľavej plavebnej komory a najmä je prístupná návštevnícka miestnosť priamo vo vodnej elektrárni," priblížila Vodohospodárska výstavba.

Návštevníci tu nájdu interaktívne panely, ktoré s použitím najmodernejších technológií, ako sú holografická projekcia, 3D virtuálna prehliadka, dotykové informačné obrazovky a digitálne hry pre najmenších ukazujú, ako funguje Sústava Vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros. Infocentrum zabezpečujuje tiež celoročné exkurzie na VE Gabčíkovo a VE Žilina.

Foto: Vodohospodárska výstavba, š. p.

Organizované skupiny, školy a verejnosť, si môžu vybrať z dvoch okruhov. malý a veľký okruh. Odborné výklady sú zabezpečené v slovenskom a maďarskom jazyku. O exkurziu je možné požiadať emailom na infocentrum@vvb.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Slovenský vodohospodársky podnik má nového generálneho riaditeľa

Slovenský vodohospodársky podnik má nového generálneho riaditeľa

Zmluvu o výkone funkcie generálneho riaditeľa s ním minister Taraba podpísal s účinnosťou od dnešného dňa.

Vodoinštalatéri Košice

Vodoinštalatéri Košice

Prinášame zoznam vodoinštalatérov, ktorí poskytujú svoje služby v Košiciach.

SVP povedie generálny manažér Tarabovej strany Život - NS Peter Molda

SVP povedie generálny manažér Tarabovej strany Život - NS Peter Molda

Ladislav Glinda vo vedení štátneho podniku končí.

X
X
X
X