Eversheds Sutherland
INNOGY
INISOFT

Dva doláre za plechovku "tekutej smrti". Startup má na konte milióny

Dnešný virálny marketing zrejme nepozná žiadne hranice. Bývalý kreatívny riaditeľ Netflixu založil startup, ktorý má vďaka predaju obyčajnej vody v plechovke na konte už viac ako dva milióny.

Dva doláre za plechovku "tekutej smrti". Startup má na konte milióny

Foto: Liquid Death

Zdá sa, že bývalý kreatívny riaditeľ Netflixu Mike Cessario prišiel aj na iný spôsob, ako zarobiť peniaze. Postačilo pritom jediné – dôraz na image a obyčajná voda v plechovke.

Cessario je známy tým, že jeho obľúbeným hudobným štýlom je punk-rock a hardcore. Vďaka tomu je dobre oboznámený so scénou mladých hardcore kapiel a ich fanúšikov, ktorí sa vyhýbajú drogám a alkoholu. 

Ide o životný štýl zvaný “straight edge“, ktorý vznikol ešte na začiatku 80. rokov, avšak na popularite nabral najmä v posledných desaťročiach.

Inšpirovaný týmto, Cessario vyvinul Liquid Death - obyčajnú vodu zabalenú v plechovke. K tomu pridal štýlovú reklamu, dobre cielenú propagáciu a úspech na seba nenechal dlho čakať.


Startupové konto Liquid Death vyskočilo vďaka podpore Biza Stonea z Twitteru, či Michaela Dubina z klubu Dollar Shave podľa portálu Hypebeast celkovo až na neuveriteľných 2,25 milióna USD.

Cessario má skúsenosti s pútavým marketingom aj vďaka tomu, že pracoval na propagácii originálnych sérii Netflixu House of Cards, Stranger Things a Narcos.

Zakladateľ startupu sa však okrem zárobku prezentuje aj šľachetnými cieľmi. Hliníkové plechovky sú podľa neho narozdiel od balenej vody v plastových fľašiach šetrnejšie k životnému prostrediu a pôsobia chladnejšie.


Liqiud Death plánuje podľa webovej stránky  Business Insider darovať 0,05 dolárov z každej predanej plechovky na pomoc pri čistení oceánu od plastového odpadu.

Keď sa nad tým zamyslíte, má to zmysel - všetok metal a punk sú extrémne. Byť vegánom je extrémne. Protestovanie proti odlesňovaniu je extrémne. Na heavymetalovom koncerte je viac vegánov, než na koncerte Taylor Swift. Sme zďaleka najudržateľnejšou alternatívou pre balenú vodu, ktorá je veľkým dôvodom, prečo ju ľudia chcú kúpiť od nás." tvrdí Cessario.


 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

V Česku vyrábajú pivo z recyklovanej vody

V Česku vyrábajú pivo z recyklovanej vody

Česká Veolia v spolupráci s pivovarom Čížová predstavili jedinečné pivo vyrobené z recyklovanej vody. Ultračistú vodu zabezpečuje membránová technológia.

Európske moria sú znečistené, problémy spôsobujú hlavne kovy

Európske moria sú znečistené, problémy spôsobujú hlavne kovy

EEA si posvietila na kontamináciu v Baltskom, Čiernom, Stredozemnom mori a v oblasti Severovýchodného Atlantiku. Európa tak napriek postupnému znižovaniu kontaminácie stanovené ciele do roku 2021 pravdepodobne nesplní.

Ivan Kmotrík sa priznal, že spoluvlastní dcérsku spoločnosť BVS

Ivan Kmotrík sa priznal, že spoluvlastní dcérsku spoločnosť BVS

Kontroverzný veľkopodnikateľ je už oficiálnym spolumajiteľom Infra Services. Pojednávania na súde sa však opäť nezúčastnil.